Uutiset:

Onko tiedossa hyviä bileitä? Linkitä ne kalenteriimme!

Main Menu

Red Hot Chili Chopper

Aloittaja Rezi, 01 lokakuu 10, 22:05:14

« edellinen - seuraava »

Rezi

Leafhilin vision innoittamana värkkäsin romuraudasta demotangon. Piti oikein ottaa pyörä alas nosturilta, että pääsee näkemään autenttisen lookin ja pääsee kääntelemään tankoa ja tunnustelemaan ajotuntumaa. Kyllä tällä ajais.

Vähän hipimmältä tämä näyttäis tämmösellään :)



ma^ko

Nyt vaan sit väsäät sopivan takalepperin joka täydentää tuon sitsin K&Q-henkiseks... toi stonga on han überhirvee, eli se varmaa o just hyvä.
Lähes kaiken mitä insinööri on ryssinyt, voi ihminen korjata.

kessu

Jumalauta, mä luulin et mulla on karsee stonga mut eihän mulla oo mitään, toi on jo hiano!

jyrggä

Nothing beats cubic inches...  except turbo!

Make

Jesh! Nyt må tulin hyvälle tuulelle! Pidä toi!
Greatest enemy of freedom is satisfied slave

Rezi

Hyvä vinkki ma^kolta tuo K&Q tsydeemi irtopalikoilla. Ja mullahan nuo irtopalikat on viime kesältä hyllyssä!!

Tässähän ihan innostuu uudenvuoden kunniaksi ;D


Tuota lokarin päällä olevaa palikkaa vois vähän ehkä leventää ja korottaa...


Ohjaamo on…. veikeä :)

jyrggä

Vittumainen tuossa k&q:ssä on kyllä istua.
Nothing beats cubic inches...  except turbo!

ma^ko

Toi sissypad o ihan ok, mut tuo pillupalli saisi olla hieman korkeammaksi/leveämmäksi mitoitettu...
Lähes kaiken mitä insinööri on ryssinyt, voi ihminen korjata.

rodchop

#1373
Käännä tuo keskimmäinen penkki 180astetta niin on hjuva.
Joo kieltämättä käy pakara putkessa kuumana, eipä tarvii erikseen rupee mimmiä lämmittämään. Varo myös ettei teltta yms. Palaputkiin.

Edit: sullahan on noi säädettävät putket, niin äkkiähän näppäränä kaverina väsäät niihin pikasäädön tavaran / kumppanin kuljetusta silmälläpitäen.
Keskipekki on just sopivan levee kun käännät sen, menee silloin nätimmin linjojen kanssa & hienosti kapenee taaksepäin. Haluu nähdä siitä foton.
HOG Forever Forever HOG

Rezi

Lainaus käyttäjältä: rodchop - 31 joulukuu 13, 23:27:55
Käännä tuo keskimmäinen penkki 180astetta niin on hjuva.
Joo kieltämättä käy pakara putkessa kuumana, eipä tarvii erikseen rupee mimmiä lämmittämään. Varo myös ettei teltta yms. Palaputkiin.

Keskipekki on just sopivan levee kun käännät sen, menee silloin nätimmin linjojen kanssa & hienosti kapenee taaksepäin. Haluu nähdä siitä foton.
Tuossa takamatkustajan sitsi käännettynä ympäri. Parempi tuo on noin, vaikkei kuvasta taaksepäin kapeneminen oikein näy.

Eihän tuossa oikeasti kukaan täysjärkinen voi matkustaa. Tuossa palais misulta ronkka enkä aio laittaa matkustajan tappejakaan. Täysin ulkonäkö-K&Q.




Vuosikin vaihtui tässä välissä. Hyvää uutta vuotta kaikille!!!

rodchop

Siis onko joku näiden vessojen harrastaja muka täysjärkinen? Empä usko! Osa tietty uskoo olevansa, eikä siin miid. Mä en kyl usko et on. Itse en kyl oo, tiedän jotain olevan pahasti vialla. Mutta joo eipa siinä.
Mikäli Chopperilla ajat varaudu potkimaan kyytiin ryysääviä Victorias Secretin malleja pois taka parakalta.
Aluks tuntuu pahalta tietty! Joo mut sä totut siihen. Onhan tää, OFF Topic 1.18min niin vaihtuu vuos 2014.  Antaa kaikkien kukkien kukkia
HOG Forever Forever HOG

flhx

Lainaus käyttäjältä: rodchop - 01 tammikuu 14, 05:44:32
... OFF Topic 1.18min niin vaihtuu vuos 2014...
Amatoorit! just ny 40min niin vaihtuu vuosi 2014..
R.I.P. Lohka, WMC 1965 - 2014
R.I.P. Corey, died Oct 4 2017 Sarasota, Florida. Miss you buddy.

leafhill

Lainaus käyttäjältä: Rezi - 31 joulukuu 13, 23:04:05Tässähän ihan innostuu uudenvuoden kunniaksi ;D
Uusi vuosi vanhat kaavat  ;D

ma^ko

Toi leafhillin ideoima ylösvietäröity pillupalli olis kyl pårnå. Käännettynä muutenki parempi ku tosiaan sais takaleperille hieman korkeutta lisää... vieterit olis kyl aika milenkiintoinen ratkaisu.
Lähes kaiken mitä insinööri on ryssinyt, voi ihminen korjata.

Rezi

Tuossa vielä vertailuna prätkä eri tankovaihtoehdoilla. Aika käsittämättömän iso vaikutus on stongalla. Kuin kaksi eri pyörää.

Hippitangolla pyörän työntäminen on hankalampaa, mutta kyydissä istuen tankoa on helppo ja kevyt käännellä. Istuma-asento on pysty tai hieman takakeno, vähän koomisen oloinen.


Jotenkin meikäläine on ennemmin bobberimiehiä ja tämä lienee enemmän käytetty versio ens kesänä. Ajoasento on hienan eteenpäin nojaava ja hallittavuus tällä tangolla todennäköisesti parempi.


K&Q veritelmää mietin tuonnempana. Jotenkin mun silmään pyörä on hipppitangollakin parempi pelkällä solositsillä. Jos laitan nuo K&Q palikat, niin ehkä jonkilaisilla pikakiinnikkeillä…

Nyt kun sain putket, yläteen ja muutaman muun pikku jutun tehtyä, purin pyörän paloiksi maalausta varten. Tällaisen vanhan ja simppelin pyörän putkaa muutamassa tunnissa. Seuraavan kerran tämä on nipussa muutaman kuukauden päästä eri värisenä.