Nosturi petti ,harrikka nurin!?

Aloittaja swordfish63, 26 toukokuu 13, 07:24:50

« edellinen - seuraava »

swordfish63

Joo pääs käymään tommonen että nosturi petti ja fat boy tuli vasemmalle kylelle maahan.
Etulokariin muutama lommo jne.
Samalla huomasin,että lattialle oli roiskunut öljyä ja sitä oli myös enskakopassa kytkimen kohdalla.
En pystynyt hahmottamaan mistä oljy oli ulos tullut.
Peli käy ihan ok....mutta mutta onkohan mulla nyt jotain rikki?
Pääseekö jostain kautta öljyä ulos tommosessa tilanteessa?
Mitä pitäis tsekata?
FLSTF FAT BOY -98

janne a

Voivoi  :'(  olikos nosturi minkämerkkinen ja mikä siinä petti.saatas varoittava esimerkki. Pyörän vaurioita on aika huono näkemättä paikantaa. Jotku nuista nostureista vaan on niin hentoisesti tehty että täytyy olla aika kaheli että niillä pyöriä nostelee.otan osaa

Kapteeni sika

Mulla vuoti derby cover joskus. Vaihdoin tiivisteenkin mut ei auttanu. Oli ilmeisesti kolautettu tai kiristetty liian tiukkaan, halkeamia oli ruuvinkantojen alla.

swordfish63

öljy on tullut mielestäni kytkimen kohdalta,enskakopan yläpuolelta jostain....
FLSTF FAT BOY -98

janne a

Oisko startin juuresta vuotanu,jos kävi kunnolla pyörä nurin?

Merimies-Toni

Ainakin tuossa mun läskipäässä tulee laatikon huohotusletku juuri tuon enskan viereen. sieltä kyllä pullauttaa öljyä pihalle jos vetää mopon kuumoon.
Pikkuvikoja, heleppo korjata

swordfish63

öljy oli aivan puhdasta,moottori öljyä se ei ole.
FLSTF FAT BOY -98

Merimies-Toni

Tarkasta öljyt, käytä se mopo lämpimäksi ja katso tiputtaako mistään. Jos ei, niin ei muutakuin kovaa ajoa.
Pikkuvikoja, heleppo korjata

Joppe