Finnbikers

Tekniikka / Muut => Runko / Peltiosat / Maalaus => Aiheen aloitti: filtteri - 16 kesäkuu 14, 12:28:16

Otsikko: lowbros custom
Kirjoitti: filtteri - 16 kesäkuu 14, 12:28:16
onko porukalla kokemusta kyseisen firman bensatankeista?? eli onko ollut vuotoja.kyselen kun tilasin tuon kyseisen puljun säiliön ja saumat vaikuttaa melko krouvilta työltä,koeponnistin tankin noin 1-1,5bar paineella ja suihkuttelin päälle saippualiosta ja tällä systeemillä vuotoja en/emme havainneet.tänään paketissa havaittu made in taiwan teksti ei lisännyt luottoa säiliön pitävyyteen >:(
Otsikko: Vs: lowbros custom
Kirjoitti: Hemuli - 16 kesäkuu 14, 15:13:46
Eihän Lowbrow mitään itse tee, on vaan kauppias muiden joukossa. Tosin yksi niistä hyvistä, vuosia ostanut tavaraa sieltä eikä mitään huonoa sanottavaa kyseisesen firman toiminnasta.

Kyllä tänä päivänä lähes kaikki peltivalmiit tankit on saman näköisiä ja peräisin samasta kaukoidän hikitehtaasta. Jos haluaa sitten viimeistellympää jälkeä ja valmistusmaaksi jotain muuta kuin Taiwanin niin hintalappukin on sitten ihan toista.
Otsikko: Vs: lowbros custom
Kirjoitti: DX - 16 kesäkuu 14, 17:35:04
Kyllähän tuo oli hitsattu ihan maski päässä,saumatkin ihan kohdallaan.Mitä nyt pientä makkaraa vähän sliipattu tasasemmaksi jostai kohden ja jostahi jätetty hiomatta,mutta mun mielestä ihan suht laadukasta tavaraa hintaansa nähden.Ei muuta kuin ferrexiä pintaan ja kohti auringonlaskua.
Otsikko: Vs: lowbros custom
Kirjoitti: filtteri - 16 kesäkuu 14, 22:43:36
jassoo,väriä pintaan :P