Finnbikers

Tapahtumat => Keskisuomi => Aiheen aloitti: Lävi - 12 maaliskuu 12, 11:57:25

Otsikko: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 12 maaliskuu 12, 11:57:25
Palkinto luokat : HD-Chopper, Chopper, Bobber, Custom, bicycle(polkupyörä), rod/custom(auto) ja jury....  

Näyttely alueella jossain vaihees soittelee legendaarinen:

The Slippers !!!!!!!!!

http://fi.wikipedia.org/wiki/The_Slippers (http://fi.wikipedia.org/wiki/The_Slippers)

http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/slippers_whos_to_say_21014.html#media=21015 (http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/slippers_whos_to_say_21014.html#media=21015)

Ja tietysti Lester Peabody & Mitja T.

Rakenneltuja jenkki autoja toivottaisiin kovasti paikalle, koska kuuluuhan nekin tähän samaan harraste piiriin(voi olla muunkin maalaisia, kunhan niissä on jotain tolkkua), autoille on oma luokka ja yleisö äänetyksen perusteella palkitaan näyttelyn tyylikkäin rod/custom!!

Olisi todella hienosti toimittu ja järjestäjänä tuntuisi siltä että haluatte tukea näyttelyä, jos ajaisitte rakentamanne pyörän näyttely alueelle, vaikka ette haluaisi näyttelyyn sitä, siellä käy aikapaljon muitakin ihmisiä ihailemassa pyöriä, joten pyörien runsaus olisi plussaa.. Ne ketkä ei halua osallistu kilpailuun niin et ota juoksevaa numeroa tai pyörän esittely lappua....

Olisiko ihmisillä jotain toiveita näyttelyn suhteen, esim. tarvitsisiko jotain parantaa tai tehdä toisin??? Lisä infoo tulee jossain vaihees!!!


Edit Kokkonen, linkitetty kalenteriin


Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Miikka - 12 maaliskuu 12, 12:14:58
Jiihaa, tätä on odotettu ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Miska - 12 maaliskuu 12, 12:58:18
Lainaus käyttäjältä: Miikka - 12 maaliskuu 12, 12:14:58
Jiihaa, tätä on odotettu ;D

Niin on!
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Rezi - 12 maaliskuu 12, 22:33:52
Lainaus käyttäjältä: Lävi - 12 maaliskuu 12, 11:57:25
Palkinto luokat : HD-Chopper, Chopper, Custom, bicycle(polkupyörä), rod/custom(auto) ja jury.... 

Olisiko ihmisillä jotain toiveita näyttelyn suhteen, esim. tarvitsisiko jotain parantaa tai tehdä toisin???
Custom-luokkaa voisi paloitella pienemmäksi. Luokkaan osuu nyt 70% paikalla olevista pyöristä. Siis  bobberit, bäkkerit, billetit, triket ja kaikki muut lyhytkeulaiset pyörät. Kyllähän se järjestäjille päänvaivaa aiheuttaa, mutta silti minusta tuota voisi paloitella. Vaikka luokkiin Classic Custom ja Custom. Tai sitten Bobber ja Custom.

Siis näin:
HD-Chopper, Chopper, Bobber, Custom, bicycle(polkupyörä), rod/custom(auto) ja jury....

Tai näin:
HD-Chopper, Chopper, Classic Custom, Custom, bicycle(polkupyörä), rod/custom(auto) ja jury....
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Kiwi - 13 maaliskuu 12, 19:32:08
Reziä rupes hirvittämään, ettei vaan shoveli jäis billetti-klöntin taakse ;D

Ei vaan, Classic Custom olis hyvä luokka, saisin syyn ajaa K-mallin paikalle...
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Rezi - 13 maaliskuu 12, 21:08:39
Lainaus käyttäjältä: Kiwi - 13 maaliskuu 12, 19:32:08
Reziä rupes hirvittämään, ettei vaan shoveli jäis billetti-klöntin taakse ;D

Ei vaan, Classic Custom olis hyvä luokka, saisin syyn ajaa K-mallin paikalle...
Nooo ei se nyt niiiin kovasti hirvitä ::) Noinhan luokkajako on Nööörtäljessäkin. Ja tietysti Classic-luokka orkkispyörille.
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 20 maaliskuu 12, 13:04:00
Rezi, olet oikeassa!! tämä todellakin aiheuttaa päänvaivaa, mutta lisätään silti toi bobber luokka mukaan!!!

eli palkintoluokat joutsa chopper show 2012:

HD-Chopper, Chopper, Bobber, Custom, bicycle(polkupyörä), rod/custom(auto) ja jury...

HUOM!!! onko kukaan tulossa lauantaina 7.7 helsingistä joutsaan pakettiautolla, slipperssin kamoille&soittajille tarvitsis kyytiä edestakas???? paku, rekka, linjaauto,, henkilöauto+peräkärry mies tai nainen, ota yhteytttä!!!

terveisin, joutsan-lävi
0417010740 / joutsachoppershow@gmail.com
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 11 kesäkuu 12, 09:35:26
Morjensta!!

Tänä kesänä meillä on lisäksi skeittikisat joutsan skeitti puistos 7.7 klo 13 >

Ja jatkopartyt EI OLE ENÄÄ RÄNTSILLÄ!! Vaan vallaspellon koululla noin 7 km joutsan keskustasta kangasniemelle päin!! Jatkopartyihin liput: 5 e, koulun vuokran takia!!

Ja ettei tule väärin käsityksiä niin jatkopartyt siirsin räntsiltä sen takia pois täksi kesäksi, koska minun t-hot on purettuna räntsin talliin ja en halua ihmisiä bailaamaan sen kans sinne, koska tontilla ei ole muutakaan sadesuojaa.. Ei ole ongelmia kenenkään muun tahon kuin itseni kanssa!!!

Lisäksi näyttelyyn meille on tulossa Flat Track Roller Derby Show!!!

http://helsinkirollerderby.com (http://helsinkirollerderby.com)

http://www.lahtirollerderby.com/ (http://www.lahtirollerderby.com/)

http://facebook.com/jklrollerderby (http://facebook.com/jklrollerderby)


T: Lävi
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 11 kesäkuu 12, 11:20:58
HUOM!!!!

Käykää klikkaamassa tästä linkistä, kyllä!!! Olemme suunnittelemassa joutsaan speedway rataa ja paikallinen lehti kyselee, että tarviiko joutsa lisää moottoriurheilu tapahtumia!!

http://www.joutsanseutu.fi/ (http://www.joutsanseutu.fi/)

Keräämme näillä näkymin nimi adressia chopper showssa speewayradan hyväksi joutsan kuntaa varten!! eli kynät taskuun!!

Ja käykää äänestämässä!!

Lävi
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Miikka - 11 kesäkuu 12, 11:49:00
Eihän Joutsan jatkopartyissä sada... ;D mutta eiköhän koulupippaloissakin ole ilo ylimmillään... ;D ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Santtu - 12 kesäkuu 12, 11:09:06
Lainaus käyttäjältä: Rezi - 12 maaliskuu 12, 22:33:52
Custom-luokkaa voisi paloitella pienemmäksi. Luokkaan osuu nyt 70% paikalla olevista pyöristä. Siis  bobberit, bäkkerit, billetit, triket ja kaikki muut lyhytkeulaiset pyörät. Kyllähän se järjestäjille päänvaivaa aiheuttaa, mutta silti minusta tuota voisi paloitella. Vaikka luokkiin Classic Custom ja Custom.

Autakaas viisaammat määrittelemään classic ja plain custom erot? Jousitus? Jäykkä on...???
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Jude - 12 kesäkuu 12, 11:29:14
Oma näkemys noiden eroihin on että classic customiin luokitellaan vanhempaa kalustoa, joissa enemmän käytetty sen aikakauden osia tai pyritty tekemään itse, silti säilyttäen viiskyt-kuuskyt-seitkyt luvun tyyliä.

Customeista tulee heti mieleen bolt-on biiteillä varustettu Drag-star tai billet vanteilla oleva "läski" h-d.

Tiedä sitten, kait ne rakentajat itse tietävät mitä ovat pyörältään hakeneet?
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: jannu - 12 kesäkuu 12, 13:56:48
Tähänkin asiaan sopii mainiosti vanha jako, kansakoulu/peruskoulu  ;)
Kansakoulusta siirryttiin peruskouluun 1972-78, portaittain pohjoisesta alkaen....

http://fi.wikipedia.org/wiki/Peruskoulu (http://fi.wikipedia.org/wiki/Peruskoulu)

Tää ei liity taas sitten yhtään tähän aiheeseen, mutta oli pakko taas tuputtaa tätä vanhaa teoriaa, koska ennen kaikki oli niin paljon paremmin..... :'(
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Santtu - 12 kesäkuu 12, 14:23:46
Tein nyt tällaiset luokkakuvaukset (tavis-mp-mediaan): http://www.bajahill.net/2012/06/helsinki-bike-show-kerasi-tontille.html (http://www.bajahill.net/2012/06/helsinki-bike-show-kerasi-tontille.html)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Webmaster - 13 kesäkuu 12, 15:21:48
No tullaan tullaan! (jos planeettojen ja galaxien asento on Pannulle suotuisa tänä vuonna)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: moottori-hannu - 21 kesäkuu 12, 21:48:53
Mites Joutsassa raaseri/fighteri/sportbike osasto ?
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 25 kesäkuu 12, 09:16:59
Näyttelyssähän oli ensimmäiset 6 vuotta streetfighter/caferacer luokka, mutta lopetin sen takia tämän luokan, koska se sama sporsteri voitti noin 3-4 vuotta putkeen. Hieno sporsteri, mutta melkein ainoa tässä luokassa, joskus saattoi löytyä oikein toinenkin fighteri kilpailemaan palkinnoista..

Jos 15 sport/cafe/fighter rakentajaa ilmoittaa tuovansa laitteensa joutsaan 2013 niin voin laittaa kyseisen luokan taas mukaan näyttelyyn..

Bobber luokalle oli jo oikeesti kysyntää ja tarvetta, että saa vähän edes pilkottua sitä custom luokkaa.....

Esim. jos on kyseisiä kilpureita niin tuokaa ne custom luokkaan, koska sinne mahtuu kaikennäköiset 2 pyöräset ja triket!!!

terveisin

lävi
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 27 kesäkuu 12, 08:16:51
Lainaus käyttäjältä: Lävi - 11 kesäkuu 12, 09:35:26
Morjensta!!

Ja jatkopartyt EI OLE ENÄÄ RÄNTSILLÄ!! Vaan vallaspellon koululla noin 7 km joutsan keskustasta kangasniemelle päin!! Jatkopartyihin liput: 5 e, koulun vuokran takia!!

Ja ettei tule väärin käsityksiä niin jatkopartyt siirsin räntsiltä sen takia pois täksi kesäksi, koska minun t-hot on purettuna räntsin talliin ja en halua ihmisiä bailaamaan sen kans sinne, koska tontilla ei ole muutakaan sadesuojaa.. Ei ole ongelmia kenenkään muun tahon kuin itseni kanssa!!!


Vielä viime hetken muutokset!!!

Sen Vallaspellonkoulun voitte sitten unohtaa, siitä keskeltä pihaa menee tie, joka johtaa savusaunaseuran saunalle(joka on samassa pihapiirissä), joku ryhmä oli vuokrannut lauantaiksi sen saunan ja se prkl tie on oltava auki / vapaa koko lauantai päivän ja yön.. Ja nämä tuntemattomat tyypit eivät suostuneet vaihtamaan saunomis päivää.. Pakko myöntää, että Joutsassa ei ole minkään näköistä tulevaisuuden katsetta näissä kuntien&yhdistyksien tekemisissä, kuka vitun tauno antaa tehdä keskeltä pihaa tien omalla käyttöoikeudella ja noin 6 vuotta sitten, harmi kun ei ollut silloin tilanteen tasalla / tietoinen tämmöisestä projektista.. Oikein alkoi harmittaa miten typerää toimintaa kyseiseltä savusaunaseuralta ja joutsan kunnalta. Tyypit pilasivat todella hienon koulun pihapiireineen!!!

Tervetuloa Räntsille hyvät ihmiset, meininki on sama kuin ennenkin paitsi, että siinä pellolla kasvaa nurtsi nykyään eli leirintä alue kasvoi 2 hehtaarilla...

Lisää uutisia loppuviikosta!!

Uusi kartta liitteenä!!
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Hemuli - 27 kesäkuu 12, 09:32:33
Eipä ois Joutsa ollut mitään ilman Räntsiä ;)

Nimim: "Nyt voi vissiin peruuttaa sen savusaunavarauksen"  ;D ;D ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Jude - 27 kesäkuu 12, 09:45:09
 ;D ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Kaaleppi - 27 kesäkuu 12, 18:10:06
Vihdatkin oli jo tehty.. :(
  ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Rezi - 04 heinäkuu 12, 21:11:36
Aikas jees ilmoja luvissa Joutsaan lauantaiksi :D
(http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Sekalaiset/Joutsa%20s%E4%E4.jpg?img=thumb280nocrop&hash=7e7e4))
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: akrapu - 05 heinäkuu 12, 09:28:21
Joo, ihan liian kuuma ajaa... taidan jäädä kotio. Vitsi, vitsi. Paikalla ollaan, jos luoja ja soveli suo. Paikalla lienee useampikin finnpikeri, joten olisiko ideaa tutustua muutenkin kuin virtuaalisesti ja hörppästä porukalla vaikka epäviralliset 'finnbiker-päiväkahveet' ?
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lävi - 05 heinäkuu 12, 12:04:54
näin on, otetaan räntsil oikein kunnon kahveet!!!

Hemuli soita mulle, 0417010740!!

HUOM!!

Näytteille asettajat, ajakaa fillarit&autot näyttely alueelle takakautta!! Eli siitä mistä on normaalisti tultu niin 100 m kirkkoa kohti, vasemmalle 100m, vasemmalle 100m, ja vielä kerran vasemmalle ja 100 m...

Eli pääsisään käynnistä ainoastaan kävellen!!!

Terveisin lävi!!
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Jude - 06 heinäkuu 12, 11:25:54
Tarttee kuulemma nostaa rahaa, Joutsan automaatti ilmeisesti tyhjänä seteleistä. ;D ;D

Tänään lähden viiden pintaan työntää Joutsaa kohti, tosin pakulla pyörä kyydissä.

Nähdään siellä !

The Black Keys - Lonely Boy (First Listen) (http://www.youtube.com/watch?v=a_426RiwST8#ws)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: hazzinen - 06 heinäkuu 12, 15:47:34
täytyy huomenna ilmestyy pällistelemään, mopokii tuntus pelaavan joten sillä lähetään yrittämään
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Greasemonkey jake - 06 heinäkuu 12, 20:44:44
joutsaan tiemme kun käy...täältä löytyy huonolaatuista kuvamateriaalia joutsan näyttelyistä vuosien varrelta... http://cheapmetalwizard.net/albumi/yleisetsekoilut/ (http://cheapmetalwizard.net/albumi/yleisetsekoilut/)
7.7-12 taas tie sinne vie...
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: beyond - 07 heinäkuu 12, 04:25:16
Oiskos kukaan ajelemassa Stadista päin tänään pelipaikoile? Varmaan alkuiltapäivästä viimehetken säätöjen ja häätöjen jälkeen.. Ois mukava mennä jonkin sortin letkajenkassa.

Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Hemuli - 07 heinäkuu 12, 19:31:47
Olipas mainio näyttely! Koko Joutsa täynnä jos jonkinlaista harrasteajoneuvoa ja kaunis pilvipouta koko päivän. Kuvia tulee kunhan pääsen himaan latailemaan ne. Melkein selvisin kuivana kotiin, Keravan kohdalla taivaat aukeni ja nyt tuleekin vettä niin että voi olla tyytyväinen ettei ole tien päällä...
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lehtonen - 07 heinäkuu 12, 19:34:58
Tapahtuma oli taas kuten ennenkin, erittäin hyvä ellei täydellinen! Kiitos järjestävälle taholle sekä Hyvinkään hyypiöille kun haitte kotoa asti :)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Northern_lights - 07 heinäkuu 12, 20:17:53
Juu, hyvin tuntui porukkaa olevan kylillä, vaikkei joutopäiviä tänä vuonna entiseen malliin järjestetä (kai). Kummasti tuntuu kelit suosivan tuota tapahtumaa.
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: NorthState - 07 heinäkuu 12, 21:13:47
Pirusti oli pyöriä paikalla, todella hieno tapahtuma. Mukava kun voi samalla reissulla tulla mökille ja paukutella sieltä näyttelyyn. ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Kiwi - 07 heinäkuu 12, 21:27:05
Hieno keli joo, tänävuonna sato jo Keuruulla, viimevuonna vasta Virroilla.

Nii ja komeita pyöriä :)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Hemuli - 07 heinäkuu 12, 23:12:01
Kuviloita Joutsasta ja matkalta sinne...

http://s123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/?albumview=slideshow (http://s123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/?albumview=slideshow)

Tässä pari mun henkilökohtaista suosikkia...

(http://i123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/IMG_0096.jpg)

(http://i123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/IMG_0121.jpg)

(http://i123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/IMG_0131.jpg)

(http://i123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/IMG_0155.jpg)

(http://i123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/IMG_0160.jpg)

(http://i123.photobucket.com/albums/o316/sheikkinen/2012%20Joutsa/IMG_0165.jpg)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: arho - 08 heinäkuu 12, 01:38:16
Välillä tulee ihmeteltyä kuinka paljon suomalainen pyörän rakentelu kulttuuri  on kasvanut 10 vuoden aikana, määrällisesti ja taidollisesti! Siis aivan uskomattomia laitteita!! Ei rakennettu yli vaan on tehty pieniä uniikkeja jippoja käyttäen hienoja pyöriä!
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: rieska - 08 heinäkuu 12, 03:42:52
Tyrkätään nyt vielä tännekkin, perus räpsyjä:
http://www.ruoste.com/ruoste/digit/JCS2012/ (http://www.ruoste.com/ruoste/digit/JCS2012/)

-rieska
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: hazzinen - 08 heinäkuu 12, 09:06:27
arvasin jotta ku ottaa ja tällää raadon siihe joutsan pankki-automaatin kylkeen niin siittä sen joku hemuli ponggaa ;D. siinä ku aloin lähtöö tekkeen ni joku lahtelainen kuvaaja halus viel muutaman otoksen.
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Kiiski - 08 heinäkuu 12, 09:36:15
Mun suurin ihmetys on toi suomen Kimuran Panhead. Jo pelkästään se miten paljon Sami on niistänyt kiillotusvahaa on varmana ollut kunnioitusta herättävä keko. Puhumattakaan vehkeen toteutuksesta ja suunnittelusta. Jämäkän ja soivan tuntunen ja näkönen peli. Käsittämättömän hieno!
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Lawless - 08 heinäkuu 12, 11:58:20
Lainaus käyttäjältä: rieska - 08 heinäkuu 12, 03:42:52
Tyrkätään nyt vielä tännekkin, perus räpsyjä:
http://www.ruoste.com/ruoste/digit/JCS2012/ (http://www.ruoste.com/ruoste/digit/JCS2012/)

-rieska

Hyviä kuvia, kiitos ;)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Rezi - 08 heinäkuu 12, 12:31:17
Hieno häppeninki jälleen. Paljon hienoja prätkiä ja letkeä tunnelma. Ja ideaali sää. Pohjoiseen sai ajaa 200 kilsaa ennen kuin alkoi satamaan.

Tuossa 100+ räpsyä ja mukana kuvia alueen ulkopuolelta. http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Joutsa+Chopper+Show+2012/ (http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Joutsa+Chopper+Show+2012/)

Ja tässä mun suosikkikuvat:
(http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Joutsa%20Chopper%20Show%202012/DSC_0040.JPG?img=small)

(http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Joutsa%20Chopper%20Show%202012/DSC_2510.JPG?img=small)

(http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Joutsa%20Chopper%20Show%202012/DSC_0014.JPG?img=small)

(http://rezi.kuvat.fi/kuvat/Joutsa%20Chopper%20Show%202012/DSC_0055.JPG?img=small)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: rodchop - 08 heinäkuu 12, 13:43:00
Huippu show!
N. 120 pyörää itse näyttelyssä
Sekä  n. 1170 kävijää
Todella hienoja pyöriä paljon myös parkkiksella.
Itse saavuin juuri Joutsasta Suonenjoelle, en kastunu koko matkalla, pyörä toimii & kivaa ajaa.
Räntsillä jälleen super hyvät bileet.
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Spöke - 08 heinäkuu 12, 13:43:27
Upea tapahtuma, kiitokset järjestäjille. Itelle jäi erityisesti mieleen bicycle- luokan voittaja ja voittajapyörä. Äärimmäisen viileetä!
-Spöke-
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: TEKE - 08 heinäkuu 12, 17:05:29

Miniturnee heitetty.
Pe himokselle hörhöjen kans möxäilyä ja samojen jäbien kera joutsaan jossa näyttely+telttailua räntchillä.
Loistava reissu ja EI tullut vettä lainkaan.
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: smela - 08 heinäkuu 12, 20:26:06
Hieno näyttely ! Pienenpienenä miinuksena itse hukattut rillit + muovinen oranssi kotelo. Jos potkiskelit niitä näyttelyalueen lipeillä tai tiedät infoa niistä, niin ilmo vaikka privaan. Kiitos ja kumarrus  ;D
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Jude - 09 heinäkuu 12, 11:11:19
Hyviä kuvia, kiitos !

Kelit suosi ja porukkaa erittäin hyvin tonteilla.
Tuli viihdyttyä näyttelyssä sekä ranchillä, meno oli mahtavaa  :D :D

Pienenä miinuksena, odottelin jäsen Jva:n pyörän näkemistä livenä ja vähän itsekseni harmittelin kun ei sitä ollu. Koneelle päästyäni huomaan viestin jossa kyseltiin viimetingan kyytiä Joutsaan , ei olisi tohon kyytiin kyllä enään mahtunut, valitettavasti.
Se olisi jotenkin kruunannut ton näyttelyn omaleimaisen "fiiliksen".

Kesää ja kärpäsiä vielä jäljellä, ajellaan rauhassa !
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Miikka - 09 heinäkuu 12, 11:40:06
Mahtava meno, tiukka etukeno... ;D ;D Hyvä näyttely ja iltaparty, kiitos Lävi & kumppanit. Ensi kesää odotellessa... ;)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: KK - 09 heinäkuu 12, 16:47:58
Taas oli hieno ja rento näyttely/bileet! Oikein paljon erittäin hienoja pyöriä, siksipä ihmettelinkin että meikälaisen zyggeli sai pokaalin. Kiitos äänestäneille!

Olis jo ens kesä.. :)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: Rossi - 10 heinäkuu 12, 09:03:06
Kiitokset mainiosta tapahtumasta ja onnitteluja voittajille!
Ohessa on linkki vielä yhteen, maanantai-iltana nettiin nakattuun, kuva-albumiin:
http://konepyoramies.fi/JCS2012 (http://konepyoramies.fi/JCS2012)
Otsikko: Vs: Joutsa Chopper Show 7.7.2012 !!!!!
Kirjoitti: KK - 12 heinäkuu 12, 22:08:24
Tommosen bongasin tuolta overdrive forumilta:
http://raggar.kuvat.fi/kuvat/2012/Joutsa+Chopper+Show+7.7./ (http://raggar.kuvat.fi/kuvat/2012/Joutsa+Chopper+Show+7.7./)